top of page

Więcej o mnie

 

Wszystko co chcecie wiedzieć ... jak, co i kiedy

CZY MOŻEMY MÓWIĆ SOBIE PO IMIENIU?

Oczywiście, nawet jest to wskazane! 
Cześć jestem Żaneta
A ja Robert

JAK MOŻEMY ZAREZERWOWAĆ TERMIN?

Jeśli termin, który Was interesuje jest wolny i po rozmowie ze nami chcecie, byśmy byli częścią Waszego ślubnego dnia, podpisujemy umowę on-line lub podczas spotkania i po wpłacie zadatku na konto w wysokości 20% ustalonej indywidualnie kwoty. Mamy gotową rezerwację.

JAK SIĘ SPOTKAMY?

Przeważnie, nasze pierwsze spotkanie odbywa się przez FB lub wideo czat. To bardzo ważne dla obu stron, by porozmawiać i zacząć budować relację. Ale nie martwcie się, zwykle taka rozmowa to mnóstwo śmiechu i zabawy.

CZY JESTEŚCIE W STANIE PRZYJECHAĆ NA NASZ ŚLUB NAWET, JEŚLI ODBĘDZIE SIĘ W INNYM KRAJU?

Oczywiście! Kochamy śluby na wyjazdach! Podróże są dla filmowca ślubnego oraz fotografa ważną częścią procesu tworzenia historii i same w sobie mają bardzo duży wpływ na naszą pracę.

CZY MUSIMY SIĘ SPOTKAĆ ABY PODPISAĆ UMOWĘ?

Taka opcja jest najlepsza. Pozwala nam to poznać Was osobiście, porozmawiać i napić się dobrej kawy. Ze względu jednak na to, że mogą dzielić nas duże odległości, możemy załatwić to przez internet lub pocztę.

ILE OSÓB BĘDZIE FILMOWAĆ NASZ ŚLUB?

W większości przypadków jedna. Przeglądając naszą stronę, łatwo się domyślić, że większość ślubów (prawdopodobnie Wasz też) wymaga od nas wyjazdu. Jeden filmowiec na Waszym ślubie zdecydowanie jest zaletą, ponieważ ogranicza to koszt dojazdu i zakwaterowania. Poza tym, praca w pojedynkę daje więcej swobody twórczej, która na pewno pozytywnie wpłynie na Waszą historię. Ale jeśli jesteście przekonani, że chcecie zaangażować więcej osób, możecie na nas liczyć! Jak to się mówi co dwa spojrzenia to nie jedno.

CZY POSIADASZ ZAŚWIADCZENIE Z KURII NA FOTOGRAFOWANIE CELEBRACJI LITURGICZNYCH?

Tak. Posiadamy stosowne zezwolenia i ukończony kurs. Wielu księży wymaga takiego zaświadczenia – brak takiego pozwolenia może skutkować odmową ze strony proboszcza na wykonanie zdjęć lub filmu.

DLACZEGO TO TYLE KOSZTUJE?

Na koszt składa się wiele czynników. Od ponoszenia kosztów działalności gospodarczej, poprzez utrzymanie sprzętu oraz jego modernizacji po środek transportu, do kosztów związanych z czasem (samo fotografowanie uroczystości, jak i późniejsza obróbka i przygotowanie wszystkich materiałów). Szkolenia oraz ciągłe dążenie do perfekcji, niekończąca się opowieść.

PRZYPADKI LOSOWE / JEŚLI NIE BĘDZIESZ MÓGŁ UDOKUMENTOWAĆ NASZEGO WESELA?

Jeszcze nie zdarzył mi się taki przypadek, ale gdyby stało się coś co uniemożliwiłoby nam obecność na waszym weselu to możecie być spokojni. Na pewno zapewnię godne zastępstwo. Znam sporą grupę fotografów / operatorów filmowych uwieczniających śluby z podobną wrażliwością. Nie będzie to nikt z przypadku.

ILE BĘDZIEMY CZEKAĆ NA ZDJĘCIA ORAZ FILM?

Gotowy materiał zobaczycie nie później niż 2 miesiące po zakończonych zdjęciach, w tym również sesji ślubnej. W przypadku nieoczekiwanych zdarzeń nie zależnych od nas, maksymalny czas to 150 dni roboczych. Tempo pracy zależy od intensywności sezonu oraz zrealizowania sesji ślubnej. Wszystko możecie śledzić na naszym profilu na fb https://www.facebook.com/mentalwedding

CZY DOSTANIEMY WSZYSTKIE ZDJĘCIE, KTÓRE ZROBICIE?

Zazwyczaj na dysku online otrzymujecie od nas, minimum 400 wyselekcjonowanych zdjęć. Taka ilość pozwala na dokładne pokazanie wszystkich najważniejszych momentów z całego dnia. W naszych pakietach mamy opcje wykupienia surowego materiału. W takim przypadku otrzymujecie wszystkie zdjęcia lub klipy w dniu wesela.

CZY PRZED PODPISANIEM UMOWY MUSIMY ZDECYDOWAĆ SIĘ NA ALBUMY?

Opcje wyboru zredukowałem do absolutnego minimum. Dodatkowe albumy dla rodziców – tu zostawiam wam wolną rękę.
Oferuję kilka rodzajów, których głównym wyznacznikiem jest ilość kart. Chcę byście po dokonaniu jednej decyzji – czyli wybraniu fotografa – mieli już tylko łatwiej. 
Wiele razy zdarzyło nam się, że po ślubie powiększałem albumy lub domawiałem większą ich ilość (na przykład dla rodziców czy dziadków). Decyzję o albumie możecie podjąć zarówno przed, jak i po ślubie.

KIEDY REALIZUJESZ SESJĘ PLENEROWĄ I JAK DŁUGO ONA TRWA?

Przeważnie kilka dni po ślubie w ustalonym wcześniej z Wami czasie i miejscu. Maksymalnie do dwóch tygodni po ślubie. Jeśli z różnych względów ta opcja nie jest możliwa do zrealizowania to porywamy Was na pół godziny w czasie uroczystości. Sesja plenerowa trwa od 1 do 3 godzin.

CZY MOŻEMY UMÓWIĆ SIĘ NA SESJĘ JESZCZE PRZED ŚLUBEM?

Pewnie! Możemy przyjechać dzień albo dwa przed Waszym ślubem, dzięki czemu będziemy mieli trochę dodatkowego czasu razem. Jeżeli przewidujecie dużą ilość gości oraz będą oni kilka dni wcześniej, jest to jak najbardziej wskazane.

JAK WYGLĄDA WASZA PRACA W DNIU ŚLUBU?

Większość z Waszych gości pomyśli, że jesteśmy znajomymi, których nigdy wcześniej nie poznali. Na pewno nie sprawimy, że poczujecie się nieswojo. Przebieg standardowych przygotowań, ślubu i wesela: 

  • najpierw jesteśmy u Pana młodego, potrzebujemy około 15-20 min

  • następnie u Panny młodej także około 20-30 min

  • błogosławieństwo 5 - 10 min ( chyba że ktoś przygotuje przemówienie niespodziankę)

  • w kościele musimy być 20-30 min przed wami (rozstawianie sprzętu, rozmowa z księdzem) uwzględnijcie to w waszym planie dnia

  • po kościele jedziemy na salę (nie spieszcie się) chcemy być tam przed wami

  • na sali doprecyzujemy razem resztę wieczoru 

CZY ZGODA NA PUBLIKACJĘ ZDJĘĆ NA WASZEJ STRONIE JEST OBOWIĄZKOWA?

Jeżeli szukacie fotografa na swój ślub lub inne zlecenie przeglądacie zdjęcia innych par i osób. Dla nas, jako fotografów jest to jedyna możliwość, aby móc pochwalić się swoimi pracami. Dlatego standardowo w umowie posiadamy zapis o zgodzie na publikację wizerunku na naszej stronie internetowej (RODO). Oczywiście możecie z tej zgody zrezygnować. Wszystkie zdjęcia prezentowane na naszej stronie po jakimś czasie są wymieniane, więc nie musicie się obawiać, że akurat Wasze zdjęcie będzie tam prezentowane bez końca.

JAKĄ MAMY GWARANCJĘ, ŻE SIĘ POJAWISZ W DNIU NASZEGO ŚLUBU?

Zawsze podpisujemy wiążącą prawnie umowę, która zabezpiecza Wasze interesy i daje gwarancję wykonania usługi.

KIEDY SIĘ ROZLICZAMY?

Zgodnie z umową rozliczamy się za naszą usługę i wszystkie dodatki w dniu wesela, przeważnie jest to do 1.00 przelewem na konto.

ALBUM ŚLUBNY - KTO WYBIERA ZDJĘCIA?

Decyzja ta podejmowana jest przez Was. To Wy wybieracie fotografie ślubne, które podobają się Wam najbardziej. Ja jedynie mogę pomóc w tym wyborze i zaproponować część fotografii, które wydają mi się najlepsze, najpiękniejsze i które ukazują najwięcej Waszych emocji. Pamiętajcie jednak, że ostateczną decyzję podejmujecie Wy.

KTO WYBIERA I OBRABIA ZDJĘCIA ORAZ FILM?

Hej, w tym wypadku my wybieramy zdjęcia które otrzymacie oraz zajmujemy się autorską obróbką zdjęć. To samo dotyczy filmu, muzyki do filmu oraz klipu. Oczywiście po wcześniejszych ustaleniach z Wami możemy dobrać wasze utwory pod klip.

DRON CZY ZAWSZE POLECI?

Lot drona uzależniony jest od wielu czynników. Silnego wiatru, deszczu, ilości satelit w zasięgu itp. Oraz od zgody na lot od kontorli ruchu lotniczego. Dlatego nawet jak świeci słońce, operator drona może nie wykonać planowanego lotu.

CZY POBIERACIE OPŁATĘ ZA DOJAZD?

Nie pobieramy dodatkowej opłaty za dojazd na terenie kraju. Chyba że kochani politycy wystrzelą z ceną. Kwotę ustalamy indywidualnie kiedy mówimy o wyjazdach do Niemiec, Francji, Hiszpani itp.

NASZ SPRZĘT

W linku znajduje się nasz sprzęt foto-video jaki używamy aby uchwycić magię waszego dnia

https://kit.co/mentalwedding/my-photography-equipment

bottom of page